Ornis Website para los aficionados de ornitología
Estás en: Portada Noticias Dia 13

Dia 13


Dia 13 (diumenge)
A les 08'- h..- Construcció de la plaça per als bous al darrera del Camp
d’Esports.
Dia 18 (divendres)
A les 18’- h.- A la plaça Lluís Companys, trencada d’olles per als més menuts,
organitzat per la Comissió de Festes.
A les 18,30 h.- A les instal·lacions de la Casa del Mar, actuació de la Coral,
organitzat pel Club de Jubilats de la Casa del Mar.
A les 20'- h.- Arribada dels bous capllaçats davant la Casa de la Vila i cercavila
amenitzada per Xaranga. Actes que organitza la Penya Bou Capllaçat.
A les 22'- h..- Exhibició de gimnàstica rítmica al Parc de Garbí, en els nivells de
escolar, Copa Catalana i Base, organitzat pel Club Gimnàstic Rapitenc.
A les 23'- h.- Al Parc de Garbí, exhibició de Body Combat organitzat pel gimnàs
Body Sport.
A les 23,00 h.- A l’Estadi Municipal, revetlla popular per al jovent Ràpita Rock,
amb les actuacions de Gatillazo, Hamlet, Los de Marras, i el grup local Taus.
Dia 19 (dissabte)
A les 00,31 h.- Bou embolat pels carrers condicionats a tal fi, a càrrec de la
Ramaderia Margalef.
A les 06'- h.- "Manyanita" al Bar El Celler (St. Isidre, 66), organitzada per la
Penya Bou Capllaçat i amenitzada per Xaranga. (*)
A les 07'- h..- Sortida a la plaça de Carles III cruïlla amb carrer Sant Josep, del
primer bou capllaçat pels carrers de la població, de la Ramaderia Fernando
Mansilla.
A les 08’- h..- Sortida al carrer del Bisbe Aznar cruïlla amb Camp, del segon
bou capllaçat pels carrers de la població, de la Ramaderia Margalef .
A les 12'- h.- Cercavila amb els gegants, cap-grossos i dolçaina, organitzada
per l'Esbart Dansaire Rapitenc.
A les 13'- h..- Anunci oficial de les festes des de la Casa de la Vila, amb els
actes tradicionals de llançament de coets, caramels, volteig de campanes i
amenitzat per la Xaranga Rapitenca.
PROGRAMA OFICIAL dels actes a celebrar amb motiu de les
Festes Majors de la nostra ciutat, del 18 al 27 de juliol de 2008,
ambdós inclosos.
2 de 10
A les 18’- h.- Cercavila per la Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca.
A les 18'- h.- A la Casa de la Vila, lliurament de premis i inauguració de
l'exposició del concurs de dibuix "Ramon Juan (Garrofero) In Memoriam",
organitzat per la Penya Barcelonista "Vicenç Piera". (*)
A les 19'- h..- Cercavila per la Banda i Majorettes dels Alfacs.
A les 22,30 h.- A la plaça del Cóc, pregó de festes a càrrec del Rapitenc Sr.
Francesc Sancho i Serena.
Després proclamació de la Pubilla Infantil i Reina de Festes 2008, i
presentació de les corresponents Dames d'Honor.
A les 23,45 h.- Focs artificials a la plaça de Carles III, davant de l'Església
Parroquial, a càrrec de la Pirotècnia TOMÀS de Benicarló.
A les 24'- h.- Actuació de la Rondalla Rapitenca i cantadors, a la plaça Carles
III.
A les 24'- h..- A l'Estadi Municipal, revetlla popular en honor a la Reina de
Festes, Pubilla Infantil i llurs Dames, amenitzada per l’orquestra Gran
Passarela.
Dia 20 (diumenge)
A les 11’- h.- Al port festa marítima, organitzada pel Club Nàutic.
Nota.- Per participar en les proves de pal ensabonat, corda, etc., serà imprescindible la
inscripció prèvia al Club Nàutic, la qual cosa es podrà fer fins les 10,30 h. del mateix
dia.
A continuació tindrà lloc una regata de vaixells a vela.
A les 12'- h.- Al recinte del Pavelló Firal, ball de vermut, organitzat per la Penya
La Cabra i amb l'actuació de la Xaranga Rapitenca .(*)
A les 18,- h.- Concentració a l'Av. de la Constitució cruïlla carrers 12 d'octubre i
Jacint Verdaguer per la desfilada de carrosses i "Coso Iris", amb la participació
de la Banda i Majorettes dels Alfacs, Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca,
Penyes i Entitats.
A les 22’- h.- Final de la Copa de Festes de Futbol Sala al Pavelló Polisportiu,
organitzat pel Club Futbol Sala Rapitenc.
A les 23,30 h.- A l’Estadi Municipal, revista musical, d’espectacle, màgia i
humor.
Dia 21 (dilluns)
3 de 10
A les 10.30 h.- Cercavila per la Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca.
A les 11’- h.- A l'antiga plaça de bous (carrer 12 d'octubre), gran festa de l'aigua
blaveta, organitzat per la Comissió de Festes.
Nota.- Cadascú s'ha de portar el poval de casa i roba adient per la festa.
A les 11,30 h.- Inauguració de l'exposició de treballs manuals al Casal
Municipal del Jubilat. (*)
A les 12'- h.- Al Casal Municipal del Jubilat, demostració de gimnàstica i
actuació de la Coral.
A les 12,30 h.- Tradicional entrada dels bous pels carrers prèviament
condicionats, a càrrec de la Ramaderia Margalef.
A les 15’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, V Obert de tennis “Ciutat de
la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
De 16’- a 18’- h.- Al Bar Trangol, octaus de final de la “Iª Copa Pro Evolution
Soccer” (PS2), organitzat pel mateix establiment.
A les 17’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, I Obert de pàdel “Badia dels
Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18’- h.- Al camp de futbol i organitzat per l’Esplai Xerinola, tarda de
l’infant, amb tallers de manuals variats, plastilina, imants, maquilletge,... .
A les 18,30 h.- Bous a la plaça condicionada a tal efecte a càrrec de la
Ramaderia Hnos. Vela Tejero i amenitzats per la Xaranga sense nom.
A les 20'- h.- A la plaça del Cóc, exhibició de Twirling pel Grup de Majorettes La
Ràpita.
A les 22'- h.- Al Parc de Garbí, exhibició de Gimnàstica Rítmica a càrrec del
Club de Rítmica Xaloc La Ràpita.
A les 22,30 h.- A la plaça condicionada a tal fi, bou embolat a càrrec de la
Ramaderia Hnos. Vela Tejero.
A les 22,30 h.- A la plaça del Cóc, cantada d'havaneres per l'Orfeó Pau Casals i
repartiment entre els assistents de "cremat" organitzat pel Casal Municipal del
Jubilat. (*)
A les 23,30 h..- A l'Estadi Municipal, revetlla popular amb l'actuació de
l'orquestra Selvatana.
Dia 22 (dimarts)
A les 10,30 h.- Cursa cicloturística per circuit urbà, organitzada pel Casal
Municipal del Jubilat.
4 de 10
A les 12,30 h.- Tradicional entrada dels bous pels carrers prèviament
condicionats, a càrrec de la Ramaderia Margalef.
A les 14’- h.- Al Pavelló Firal, dinar d'estofat organitzat per la Penya Bou
Capllaçat, i amenitzat per la Xaranga sense nom. (*)
Es recorda a tothom que cadascú s'ha de portar el plat, got i coberts i, en especial, que
només es donarà una ració per persona.
A les 15’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, V Obert de tennis “Ciutat de
la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
De 16’- a 18’- h.- Al Bar Trangol, octaus de final de la “Iª Copa Pro Evolution
Soccer” (PS2), organitzat pel mateix establiment.
De 16’- a 21’- h.- 26 ANYS DE MORRA A LA RÀPITA.- Campionat de Morra al
Pavelló Firal, organitzat per l’Associació Tornai.
A les 17’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, I Obert de pàdel “Badia dels
Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18’- h.- Al Camp de Futbol i organitzat per l’Esplai Xerinola, tarda de
l’infant amb un gimcana infantil. Diferents proves on els nens i nenes hauran
d’anar superant obstacles per arribar al final. Cal portar el banyador. En acabar
ens banyarem.
A les 18,30 h.- Bous a la plaça condicionada a tal efecte de la Ramaderia
Margalef i amenitzats per la Xaranga Rapitenca.
Durant el decurs dels mateixos, se soltaran dos bou cerrils en puntes.
A les 22,30 h.- A la plaça condicionada a tal fi i patrocinat per la Penya Ràpita
Cerril, bou cerril embolat de nom Estupendo, nº 32 G-2 de la Ramaderia El
Pizarral d’Albacete, i bou cerril de nom Macarra, nº 62 G-2 de la Ramaderia
Marcos Núñez de Cádiz.
A les 22,30 h.- Concert a càrrec de la Banda de Música de la Societat Cultural
“Lira Roquetense” de Roquetes i de la Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca,
a la plaça del Cóc.
A les 23,30 h..- A l'Estadi Municipal revetlla popular amb l'actuació de
l'orquestra Tarantel·la.
Dia 23 (dimecres)
Durant la jornada d’avui, totes les atraccions del recinte Firal al preu
d’1,50 €. Patrocinat per l’Associació de Feriants i la Comissió de
Festes.
A les 09,30 h.- Sardinada popular al carrer 12 d’octubre (Sindicat), amenitzada
per la Xaranga sense nom i organitzada per la Penya Alfacs. (*)
Es recorda a tothom que cadascú s'ha de portar el plat i, en especial, que només es
donarà una ració per persona.
5 de 10
A les 10,30 h.- Cercavila per la Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca.
A les 12,30 h.- Tradicional entrada dels bous pels carrers prèviament
condicionats, a càrrec de la Ramaderia Margalef.
A les 15’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, V Obert de tennis “Ciutat de
la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
De 16’- a 18’- h.- Al Bar Trangol, quarts de final de la “Iª Copa Pro Evolution
Soccer” (PS2), organitzat pel mateix establiment.
De 16’- a 21’- h.- 26 ANYS DE MORRA A LA RÀPITA.- Campionat de Morra al
Pavelló Firal, organitzat per l’Associació Tornai.
A les 17’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, I Obert de pàdel “Badia dels
Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18,30 h.- Bous a la plaça condicionada a tal efecte, a càrrec de la
Ramaderia Miguel Parejo, i amenitzats per Xaranga sense nom.
A les 19’- h.- FESTA COUNTRY al Carrer Sant Isidre
Durant tota la tarda ambientació Far West amb animació, ball country, bou
mecànic I barbacoa Americana. La Festa es culmina amb el concert Rio Seco
uns dels grups country amb més renom nacional.
Organitza: Federació espanyola de Barbacoas i Cocktail Time EGO
Col·laboren: El Joy’s, Lo Barranc, L’Eixam, Restaurant Llansola, Pizzería
Bonsái, Bar Trébol, Bar L’Ancla.
A les 20,00 h.- Ballada de sardanes a la plaça del Cóc amb la Cobla Principal
Rapitenca i l'Agrupació Sardanista local.
A les 22,30 h.- A la plaça del Cóc, exhibició de dansa moderna i de ball de saló
a càrrec de l'Escola de Dansa Esther Roselló.
A les 22,30 h.- A la plaça condicionada a tal fi, bou embolat a càrrec de la
Ramaderia Miguel Parejo.
A les 23,30 h..- A l'Estadi Municipal d'Esports, revetlla popular amb l'actuació
de l'orquestra Junior’s.
Dia 24 (dijous)
A les 06,00 h.- Al moll de Ribera, 2a. jornada oberta de pesca recreativa en
embarcació sense títol, organitzat per les embarcacions Deltamar i Badia
Alfacs, i patrocinat per germans Arbó, Andarín i Regidoria de Turisme. (més
informació en l’apartat de “Notes”)
A les 09,30 h.- Botifarrada popular a la plaça de bous, amenitzada por la
Xaranga Rapitenca i organitzada per la Penya La Cabra. (*)
6 de 10
A les 10,30 h.- Cercavila per la Banda de l'Agrupació Musical Rapitenca.
A les 11’- h.- Al Carrer Sant Isidre, IIIa. Cursa de Cambres, organitzat per la
Comissió de Festes i Bar l’Eixam. Patrocina l’acte Cerveses DAMM.
A partir de les 10,30 h. i fins la finalització de l’acte, romandrà tancat al trànsit el tram
del Carrer Sant Isidre (rotonda Av. Catalunya fins cruïlla Av. Constitució).
A les 12’- h.- Concurs de castells de sorra a la Platja del Parc de Garbí.
Inscripcions ½ hora abans a la mateixa platja. Organitza l’Associació
Sociocultural Xerinola.
A les 12,30 h.- Tradicional entrada dels bous pels carrers prèviament
condicionats, a càrrec de la Ramaderia Margalef.
A les 15’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, V Obert de tennis “Ciutat de
la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
De 16’- a 18’- h.- Al Bar Trangol, semifinal de la “Iª Copa Pro Evolution Soccer”
(PS2), organitzat pel mateix establiment.
De 16’- a 21’- h.- 26 ANYS DE MORRA A LA RÀPITA.- Finals del Campionat
de Morra al Pavelló Firal, organitzat per l’Associació Tornai.
A les 17’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, I Obert de pàdel “Badia dels
Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18'- h..- Berenar popular a la Torreta, acte organitzat per la Penya
Barcelonista "Vicenç Piera" d'aquesta localitat. (*)
A les 18,30 h.- Bous a la plaça condicionada a tal efecte de la Ramaderia
Fernando Machancoses i amenitzats per la Xaranga Rapitenca.
De les 20’-h.- a les 03,00 h.- Al Boulevard “Les Gavines” i organitzat per “Lo
Xicago”, DJ Party, amb participació d’un gran nombre de disc-jockeys.
A les 20,30 h.- A la plaça del Cóc i organitzat per la secció de teatre de
l’Associació Sociocultural Xerinola, sessions de teatre infantil i juvenil.
A les 22’- h.- Nit jove. Concerts de jazz flamenco, rock nacional i clàssic, funky,
rumba, indie, fusió i hip-hop metal fins la matinada a la Platja del Parc de Garbí,
organitzat per l’Associació Sociocultural Xerinola. Actuaran els grups La
Pegatina, Xaic!, Vall FolkSka i Sotazero.
Els guanys d’aquests actes es destinaran a una ONG.
A les 22,30 h.- A la plaça condicionada a tal fi, bou embolat a càrrec de la
Ramaderia Fernando Machancoses.
A les 23,30 h..- A l'Estadi Municipal revetlla popular amb l'actuació de
l'orquestra Cimarrón.
Dia 25 (divendres)
7 de 10
A les 11,30 h.- Al Pavelló Firal, XLIè. HOMENATGE A LA VELLESA, amb
l'assistència de les autoritats locals, Reina de les Festes, Pubilla Infantil i llurs
Dames d'Honor i, les actuacions del Grup de Majorettes La Ràpita, de la
Banda i Majorettes dels Alfacs, la Rondalla Rapitenca i exhibició de balls de
saló i flamenc a càrrec dels alumnes de JAS Dansa. El matrimoni format pels
Srs. Juan Zaragoza Cartes i Pilar Clua Pablo, seran els representants de tots
els homenatjats. (*)
A les 13,30 h.- Durant el decurs del dinar de germanor, lliurament de trofeus de
les competicions de Billar. Bitlles, Petanca i jocs de cartes masculí i femení,
organitzats pel Club de Pensionistes de la Casa del Mar.
A les 18’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, semifinals del V Obert de
tennis “Ciutat de la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18,30 h.- Concentració per a l'ofrena de flors i fruits a l'Av. de la
Constitució cantonada carrer 12 d'octubre.
A les 19’- h.- Ofrena de flors i fruits a l'Església Parroquial de la Stma. Trinitat.
En acabar l'ofrena es procedirà a la celebració de la Santa Missa, que
serà presidida pel Rvm. I Excm. Sr. Xavier Salinas i Vinyals, Bisbe de
Tortosa, i concelebrada pels sacerdots que serveixen al poble, amb la
participació de l’Orfeó Pau Casals.
A les 19’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, semifinals del I Obert de
pàdel “Badia dels Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 22’- h. Al Pavelló Firal, exhibició de Twirling i del grup de Cornetes i
Tambors de la Banda i Majorettes dels Alfacs.
A les 22’- h.- Cercavila de la de la Colla de Diables “Fotem-li foc” d’Alcanar i la
Colla de Diables "Diabmonis" de La Ràpita, pel següent recorregut: plaça
Carles III, carrers Constància i Sant Isidre, avinguda Pare Castro i plaça Lluís
Companys amb espectacle final de foc, organitzat per la Comissió de Festes.
Nota.- Es prega als participants a la cercavila prenguin les mesures adequades per
salvaguardar la seva integritat física i la dels béns públics i privats del recorregut.
Veure mesures de seguretat al darrera de la programació.
De les 22’- a les 00,00 h.- A la plaça del Pavelló Firal, enlairament de globus
aerostàtics patrocinat per Caixa Terrassa.
A les 22,30 h.- A la plaça del Cóc, Ir. Certamen de Rondalla Jove, organitzat
per l’associació Tornai, i amb l'actuació de la Rondalla Rapitenca, el cantador
Joseret, de l'Esbart Dansaire Rapitenc, i dels joves cantadors de Rondalla.
A les 00,00 h.- A l'Estadi Municipal concert a càrrec de EL ARREBATO.
Dia 26 (dissabte)
8 de 10
A les 10'- h..- A la platja del Parc de Garbí, inici del XXVIIIè. CONCURS
INTERPROVINCIAL D'ARROSSEGAMENT PER LA SORRA, organitzat per la
Penya Arrastre.
A les 10’- h.- A la plaça Lluís Companys, V torneig d’Escacs actius Festes
Majors, organitzat pel Club d'Escacs La Ràpita. Obert a tots els afeccionats
(independentment de l’edat, gènere, nivell de joc, procedència, etc.)
Inscripcions mitja hora abans. (*)
A les 11'- h.- Al Casal Municipal del Jubilat, lliurament de trofeus dels concursos
celebrats de guinyot, buti, dominó, billar, bitlles, petanca i siset.
A les 12,30 h.- Tradicional entrada dels bous pels carrers prèviament
condicionats, a càrrec de la Ramaderia Margalef.
A les 16’- h.- Al Pavelló Polisportiu, campionat de bàsquet ( 3 x 3 ) categoria
mini, organitzat per Club Bàsquet La Ràpita.
A les 16'- h..- A la platja del Parc de Garbí, continuació del XXVIIIè. CONCURS
INTERPROVINCIAL D'ARROSSEGAMENT PER LA SORRA, organitzat per la
Penya Arrastre.
De 16’- a 18’- h.- Al Bar Trangol, final de la “Iª Copa Pro Evolution Soccer”
(PS2), organitzat pel mateix establiment.
De les 16'- a 21'- h.- Al recinte del moll comercial, Concurs Obert de Pesca
"Sant Jaume 2008", organitzat pel Club Esportiu de Pesca dels Alfacs.
A les 18’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, finals del V Obert de tennis
“Ciutat de la Ràpita", organitzat per la mateixa entitat.
A les 18’- h.- Al Pavelló Polisportiu, partits de Bàsquet al carrer ( 3 x 3 )
categoria senior, organitzat per Club Bàsquet La Ràpita.
A les 18,30 h.- Bous a la plaça condicionada a tal efecte, a càrrec de la
Ramaderia Villagrasa i Dilla, i amenitzats per Xaranga sense nom.
A les 19’- h.- Al centre esportiu Johnny Montañes, finals del I Obert de pàdel
“Badia dels Alfacs", organitzat per la mateixa entitat.
A les 19'- h.- A la plaça del Cóc, espectacle d’animació infantil a càrrec de
Selvin, que presentarà l’obra “ninots màgics”, organitzat per la Comissió de
Festes.
A les 24'- h..- Castell de focs artificials a la platja del Parc de Garbí, a càrrec de
la Pirotècnia TOMÀS de Benicarló.
Dia 27 (diumenge)
A les 00,45 h.- A l'Estadi Municipal d'Esports, revetlla amb l'actuació de les
orquestres Europa i Glacé.
9 de 10
A les 10'- h..- Continuació del XXVIIIè. Concurs Interprovincial d'Arrossegament
per la sorra, organitzat per la Penya Arrastre, a la platja del Parc de Garbí.
A les 10'- h..- Al Pavelló Firal (Av. dels Alfacs), XIIa. Trobada de Puntaires del
Montsià, organitzat per l'Associació Ràpita Endavant. (*)
A les 16'- h..- A la platja del Parc de Garbí, finals del XXVIIIè. CONCURS
INTERPROVINCIAL D'ARROSSEGAMENT PER LA SORRA, organitzat per la
Penya Arrastre.
A les 18’- h.- A l’Estadi Municipal “La Devesa”, partit de futbol de l’Associació
de Veterans Rapitenca.
A les 18,30 h..- Al recinte de la plaça de bous, exhibició de les 12 millors
vaques de la Ramaderia Pedro Fumadó (Xarnego) i dels 3 millors retalladors
del moment, organitzat per la Penya Taurina La Tradició
A les 19’- h. A la platja de les Delícies, festa d’aeròbic amb diferents
masterclass : Aeròbic, Hip-hop, ritmes llatins, salsa & merengue, batuka, etc.
La música serà mesclada pel D.J. William, en directe. Organitzat pel Club
Esportiu “World Gym”.
A les 22’- h..- A la plaça del Cóc i organitzat per la Comissió de Festes, gran
festa de Kareoke Festes Majors 2008, amb la col·laboració de Pub l’Oficina i
Intim’s Pub.
- - - - - - - - - -
Notes.- La Comissió de Festes fa reserva d'alterar, modificar o suprimir
qualsevol acte del present programa.
Transports Col·lectius del Delta participa i col·labora amb la seva assistència
sanitària en tots els actes on és necessari aquest servei.
Les activitats organitzades per l’Esplai Xerinola els dies 21 i 22 a les
instal·lacions esportives municipals, aniran adreçades prioritàriament a nens i
nenes entre els 3 i 14 anys.
Els dies que se celebrin actes a la plaça del Cóc, es tancarà la circulació
rodada abans, per la qual cosa es prega a tothom que se n'estiguin d'aparcar
els seus vehicles en aquell indret.
Així mateix es recorda als veïns dels carrers St. Sebastià, Constància, de la
Cinta, de l'Àngel, Trav. Devesa, Calderón de la Barca, Trav. de l'Àngel i Migdia,
que el dia 19 a les 00,31 h. es farà un bou embolat, i els dies 21, 22, 23, 24, i
26 a les 12,30 h., l'entrada dels bous, circumstància per la qual es prega se
n'estiguin d'aparcar-hi els seus vehicles dintre de la zona delimitada per les
tanques.
10 de 10
L’accés dels infants i adolescents menors de 14 anys a les curses de
braus, queda regulat pel Decret 385/2000, de 5 de desembre, del
Departament d’Interior de la Generalitat de Catalunya, i prohibeix l’entrada
a tots aquests que no vagin acompanyats d’una persona major d’edat.
El dia 25 a les 22’- h. tindrà lloc el correfocs en l'itinerari que figura en la
programació, circumstància per la qual la Comissió de Festes, demana es
prenguin les següents mesures de seguretat: abstenir-se d'estacionar
vehicles, mantenir portes i finestres tancades, persianes abaixades,
aparadors i vidres protegits i tendals recollits, no tenir roba estesa o
altres elements com banderes, no col·locar cap element que pugui
obstaculitzar el bon desenvolupament de l'actuació o el pas fluid de la
gent (testos, taules, cadires, etc.), no llançar aigua fins que no hagi passat
la cercavila.vuheart
La jornada de pesca recreativa serà de 06,00 a 11,00 h. El lloc de trobada el
moll de les embarcacions Turístiques i recreatives. Inscripció i informació
679151551 – 646920531 o bé en la casella Deltamar o Badia Alfacs. Hi hauran
premis per als guanyadors.
(*) Els actes que apareixen amb aquesta identificació, compten amb el
patrocini de l’Ajuntament de Sant Carles de la Ràpita, parcial o en la seva
totalitat

Fecha: 27-07-2017

Fuente: Patronat municipal de turisme La Ràpita

Vota esta noticia:



Esta notícia no tiene puntuaciones.

Para puntuar tienes que registrarte.


Publicidad

Las notícias mas votadas: